Jak rozwiązywać problemy zdalnie na innym komputerze?

1

Pomaganie słabszym jest szlachetne. Tak samo pomaganie osobom, które mniej rozumieją lub znają się na technologii.
Ile razy mieliście taką sytuacje: Dzwoni do was ktoś z rodziny i mówi,
– „No, Ty to tam się znasz na komputerach, powiedz mi jak mam zrobić, by to mi działało.
– Klikasz prawym na mój komputer, potem klikasz właściwości, wchodzisz w menadżera urządzeń i ….
– Czekaj czekaj! Nie tak szybko. Mój komputer to taka ikonka po lewej u góry?
….
Kilka zdań dalej:
– No, nie wiem jak to zrobić, nie działa, a robię wszystko tak jak mówisz!
– Dobra, jak przyjadę to Ci to zrobię.„

Mi taka sytuacja zdarzyła się wielokrotnie w życiu. Nie ma problemu jak ktoś rozumie co do niego mówię i klika tak jak nakazuje. Gorzej jak jest to ktoś starszy, niezaznajomiony z technologią. I taki pstryczek w nos ludziom, którzy się nie znają na technologii – nie każda osoba znająca się na obsłudze komputera trochę bardziej niż 90% ludzi jest informatykiem lub programistą (nie mówiąc już, że to dwa całkowicie inne działy pracy).

A więc do sedna dzisiejszego wpisu. Chcecie pomóc komuś na odległość? Następnym razem, gdy będziecie u takich osób, włączcie ich komputer i zainstalujcie im TeamViewera. Jest to całkowicie darmowy program dla prywatnego użytkowania. Tylko firmy obciążone są kupnem licencji do użytkowania. Pamiętajcie by ściągnąć program tylko z oficjalnego źródła. Link macie, kilkanaście słów wcześniej.

Zainstalujcie go na ich komputerze, usuńcie nawet ikonkę, wystarczy skrót w systemie Windows by znaleźć program. Nauczcie osoby, że wystarczy włączyć program i podać swoje ID oraz hasło.
Tak jak jest to ukazane na zdjęciu poniżej.

Obraz przedstawia panel użytkownika programu Team Viewer

Od tego momentu będziecie kontrolować system drugiego użytkownika. To co wy będziecie klikać, będzie oddziaływać na drugi komputer. Tyczy się to myszki i klawiatury. Oczywiście będziecie także wszystko widzieć. Druga strona także będzie widzieć wasze ruchy.

Oby pomaganie stało się prostsze dla tak wielu osób!

1 KOMENTARZ

  1. Ten sposób wiele razy uratował mnie w pracy kiedy udostępniłam swój komputer dla informatyka 🙂 Genialne rozwiązanie i oszczędność czasu podczas pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here