Feedly – stwórz swój własny serwis informacyjny

0
Logo Feedly

Czy masz milion zakładek stron, tak jak ja? Czy męczy Cię szukanie dobrych treści na blogach czy innych stronach? To mam dla Ciebie rozwiązanie tego problemu. Jedna genialna aplikacja sprawi, że nie będziesz musiał się z tym dalej męczyć.

Wcześniej, gdy chciałem znaleźć coś fajnego lub szukałem danej informacji po danych blogach, a nie po Google, to musiałem się zdrowo naklikać i naszukać, gdzie to ja wcześniej czytałem dany wpis, lub daną informacje.I jasne, można skorzystać z historii przeglądarki ale nie o to chodzi.

O co Kaman?

Chodzi o stworzenie sobie swojego własnego centrum czy magazynu, który będzie podawał tylko interesujące nas artykuły. A jeśli lubicie czytać blogi, tak jak ja. To pokochacie to rozwiązanie równie szybko co ja.

Wejdźcie na stronę Feedly.com i sami zacznijcie korzystać z tego darmowego oraz genialnego rozwiązania.

Cała idea polega na tym, że Feedly, ściąga RSS danych stron i wrzuca nam to na jedną stronę. A my mamy to świetnie skatalogowane. Chcemy zobaczyć co się dzieje w Polsce? Otwieramy zakładkę Polska Prasa – i bum, mamy kilkanaście stron z których dostajemy informacje o wpisach.

Macie też do wyboru, jak chcecie przeglądać najnowsze artykuły – czy mają się wyświetlać w formie takiej jak maile na Gmail, czy z miniaturami i krótkim opisem (profejsonalnie nazywa się to excerpt). Możecie zmienić także kilka innych rzeczy, takich jak np. czcionka.

screenshot feedly wewnątrz
To właśnie drugi styl wyświetlania.

I co ważniejsze! Możecie ustawić alert na keywordsy czyli słowa klucze – jeśli uwielbiacie czytać o np. modzie, możecie wpisać słowo „moda” i program będzie Was informował o najnowszych i najważniejszych dla Was wpisach. Genialna sprawa, według mnie!
Sam chciałem zacząć Daj Się Poznać z projektem do zbudowania podobnej aplikacji, ale Feedly jest serio wyśmienite.

Nie ma co zbytnio o tym gadać, lepiej będzie jak sami, założycie konta (można z Gmaila) i się przekonacie, że zamiast 100, 200, czy 300 zakładek, można mieć jedną, ze wszystkimi ulubionymi stronami. Nie jest to pierwsza taka aplikacja, ale ta jest genialna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here