DSP – Przewidywany wygląd aplikacji

0
Logo projektu DSP 2017

W drugim tygodniu DSP przyszedł czas na przedstawienie wstępne wyglądu aplikacji, jaki ma ona mieć po ukończeniu. Na razie przygotowałem jedynie wstępny wygląd na komputery.

Celem numer dwa, jest zrobienie wersji mobilnej – to może być mega trudne, więc i tak nie ma sensu na razie tego przywidywać, bo i nie wiadomo czy wyjdzie wersja desktopowa.

Zdjęcie poniżej:

wstępny wygląd aplikacji

Góra:

Jak możecie zobaczyć. Po lewej u góry mamy ogólny kalendarz z zaznaczonym „dniem dzisiejszym”. Po prawej u góry mamy po prostu menu z szukajka i profilem użytkownika. Opcje i te sprawy.

Góra omówiona, teraz dół:

Lewy dół to nasze podstawowe menu aplikacji, będziemy przeskakiwać pomiędzy danymi kategoriami cały czas. Na razie jest tak, w praktyce pewnie będą inne. Jeszcze zobaczymy.

Środek dół to jak widać dodawanie zadań na dany dzień i odhaczanie ich. Zaznaczone zadanie będzie zmieniało swój kolor, a jego treść pojawiać się będzie w menu po prawej. Do tego każde zadanie musi mieć opcje usunięcia nawet bez ukończenia go. W praktyce, zadania skończone będą przechodzić do zakładki „ukończone” i będą lądowały na dole. Dodatkowymi zakładami będą: „dzisiaj”, „w tym tygodniu”, „w tym miesiącu”.

No i został nam prawy dół. Tutaj będzie można zrobić checkliste i opisać zadanie. Zmienić datę i kilka opcji. Nie będzie ich jednak zbyt wiele. Nie będzie także na pewno, żadnych zespołów, aplikacja ma być tylko dla jednej osoby. Taka własna prywatna lista To Do.

Już niedługo cześć 2 ciekawie zapowiadających się projektów i 3 tydzień DSP.

P.S. Wpis krótki i o wyglądzie, bo przez tydzień leżałem w szpitalu. Teraz będę nadrabiał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here